فیلم وبینار استادان تبلیغ نویسی : رازهای تبدیل کلمات به ثروت

در 60 دقیقه، مقدمات جادوی تبلیغ نویسی را یاد بگیرید و فروش خود را حداقل دوبرابر کنید

در این وبینار راجع به چه مواردی صحبت شده است:
– تعریف تبلیغ
– اهمیت تبلیغات
– میزان تاثیر تبلیغ بر فروش
– دلایل اصلی خرید
– اگر محصولمان جذاب نباشد چه؟
– تبلیغ باید جواب چه سوالاتی را بدهد؟
– عناصر اصلی هر تبلیغ
– ویژگی های عنوان در تبلیغات
– یک راز بزرگ در حوزه تبلیغ نویسی

تبلیغی که با دستمال توالت به جنگ جهانی پایان داد

در آخرین روزهای جنگ جهانی اول، از شخصی به نام Harry Reichenbach کمک خواسته شده تا متنی را بنویسد که سربازان آلمانی را ترغیب به تسلیم شدن کند. این شخص با بررسی وضعیت سربازان آلمانی و صحبت‌هایی که با اسیران آلمانی داشت، متوجه دغدغه‌های سربازان آلمانی شد و متن بسیار کوتاهی نوشت که میلیون‌ها کپی از آن در سنگرهای آلمانی پخش شد و سربازان آلمانی زیادی را ترغیب به تسلیم کرد. یکی از پیشنهاداتی که در این متن مطرح شده بود، سهمیه اختصاصی دستمال توالت به سربازان در طول مدت اسارتشان بود. و همچنین غذای گرم و سیگار. 

نویسنده متن به خوبی وضعیت سربازان آلمانی را بررسی کرده بود و دغدغه هایشان را می شناخت و به همین دلیل با یک متن بسیار کوتاه و ارائه چند پیشنهاد، سربازان آلمانی را ترغیب به تسلیم شدن و گذراندن دوران اسارت کرد. یعنی توانست با کلمات کاری کند که سربازان آلمانی اسارت را به آزادی ترجیح بدهند. 

این دقیقا مثالیست از قدرت کلمات. اما این مهم نیست که کلمات چقدر قدرت دارند. مساله مهم این است که این کلمات چقدر می‌توانند پول وارد جیب ما کنند. و از آن مهم‌تر این که ما چقدر مهارت داریم تا کلمات را به ثروت تبدیل کنیم. تنها نکته و دلیل کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی هم دقیقا همین مساله است. این که ما بتوانیم با تبلیغاتی که می‌نویسیم مخاطبین خود را ترغیب به انجام کاری کنیم که می‌خواهیم. 

اگر کسب و کاری فروشی کمتر از نیازش داشته باشد، قطعا نابود خواهد شد.

وقتی محصولات و خدمات شما فروشش از نمونه‌های مشابه با کیفیت ضعیف‌تر، پایین‌تر است چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟

هرچقدر محصولات شما خوب و عالی باشند ولی بازار هدف شما از وجودش بی‌خبر باشد یا دقیقا نداند این محصولات یا خدمات چه منافعی برایش دارد، از شما خرید نخواهد کرد.

راز موفقیت نویسنده تبلیغی که ذکر شد، این بود که:

  • هدف مشخصی را دنبال می کرد.
  • جامعه مخاطبان خود را به دقت مطالعه کرد و دغدغه‌های آن‌ها را شناسایی کرد.
  • پیشنهادی به آن‌ها داد که نتوانند در برابرش مقاومت کنند.

در واقع نویسنده این تبلیغ، از کلمات استفاده کرد تا مخاطبانش را ترغیب به انجام کاری کند و ساده‌ترین تعریف تبلیغ هم این است:

متنی که مخاطب را ترغیب به انجام کاری می کند، از لایک کردن یک محتوا یا به اشتراک گذاشتنش گرفته تا پر کردن فرم عضویت یا خرید یک محصول.

تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ مهارتی است که بسیار پولساز است، چه برای شخص تبلیغ نویس و چه برای کسی که سفارش تبلیغ را داده است.

بسیار مشاهده شده است که یک محصول با ویژگی‌های یکسان بعد از این که تبلیغاتش عوض شده است فروشش چند برابر بیش‌تر شده است.

چرا باید تبلیغ نویسی بلد باشیم؟

اگر صاحب کسب و کار هستید:

این را بپذیرید که در اغلب مواقع مخاطبان شما، هیچ معیاری برای قضاوت محصول یا خدماتتان ندارند به غیر از تبلیغات شما. پس باید با تبلیغاتتان به شناخت بیشتر آن‌ها از محصولتان کمک کنید.پس اگر بتوانید تبلیغاتی بنویسید که فروشتان را سه برابر کند چه اتفاقی می‌افتد؟ تصور کنید از روزی که تبلیغ نویس حرفه‌ای می‌شوید بتوانید فروشتان را سه برابر کنید، کیفیت زندگی و کسب و کارتان چه تغییری می‌کند؟

اگر صاحب کسب وکار نیستید:

مهارت تبلیغ نویسی می‌تواند در تمام بخش‌های زندگی شما تاثیر‌گذار باشد.

می‌تواند برای شما شغل بسیار پردرآمدی داشته باشد چرا که بهترین تبلیغ نویس ها درآمدهای شگفت‌انگیزی دارند.

دو تعریف ماندگار از تبلیغ نویسی:

تبلیغ نویس  (کاپی رایتر) ایده‌هایی رو به وجود میاره که روح بازاریابی رو شکل می‌دهد.

با جوهری بر روی کاغذ می‌تواند طرز فکر کردن، احساس کردن و عمل کردن مردم را تغییر دهد.

از کتاب:

Copywriting made simple

اثر

Tom Albrighton

Copywriting made simple

توانایی تبدیل کلمات به طلا مهم‌ترین مهارتی است که هر کارآفرینی باید یاد بگیرد.


از کتاب:

The ultimate copywriting guide for beginners to advanced

اثر:

Neil Hoechlin


The ultimate copywriting guide for beginners to advanced

تبلیغ (کاپی) چیست؟

تبلیغ هر نوع محتوایی است که مخاطب را ترغیب به انجام کاری کند. ممکن است این کار، خریدن یک محصول باشد، یا به اشتراک گذاشتن مطلبی یا لایک کردن یک محتوا و یا هر چیز دیگری که مد نظرتان است.

چرا اهمیت دارد؟

چون روی میزان درآمدتان تاثیر مستقیم دارد.

بسیاری از کسب و کارها، با این که محصولات و خدمات بی‌نظیری ارائه می‌کنند، فروش کمی دارند، زیرا در اغلب اوقات تنها ملاک قضاوت محصول یا خدمات، فقط تبلیغ است. پس اگر تبلیغ ضعیف باشد، قطعا فروش هم ضعیف خواهد بود در حالی که با یک تبلیغ خوب فروش می‌تواند بسیار بیش‌تر باشد.

چند نکته بسیار مهم:

  • اکثر کسب و کارها بر روی ویژگی‌های محصول و مزیت‌هایش بسیار تمرکز می‌کنند، این در حالی است که چیزی که مشتری از شما خواهد خرید، محصول و خدمات شما نیست، بلکه راه حل یک مشکل است. پس باید به منفعت‌هایی که محصول یا خدماتتان برای مشتری ایجاد می‌کند تمرکز کنید. در واقع باید راه حل نهایی و احساس نهایی مشتری از داشتن محصول یا خدمات شما را به وی نشان دهید.
  • مهم نیست که کسب و کار شما چیست و آیا محصولات فیزیکی دارید یا دانلودی و یا خدمات ارائه می‌دهید.

 

نکته‌ای که مهم است این است که تمام کسب و کارها به تبلیغات نیاز دارند. و چه بهتر که این تبلیغات بسیار حرفه‌ای انجام شود و روی فروشتان تاثیر محسوس داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین نکات در کسب و کار، صداقت است، یعنی ما با تبلیغ نویسی قرار نیست، در مورد محصولی اغراق کنیم، بلکه می‌خواهیم به مخاطبان خود در ایجاد درک درست از محصولمان کمک کنیم. پس لطفا در تبلیغ نویسی صداقت را رعایت کنید.

نکته مهم بعدی این است که، برخی از کسب و کارها، محصول یا خدمات جذابی ندارند، دراین حالت، تبلیغ به تنهایی تاثیرگذاری زیادی نخواهد داشت. در این موارد سعی کنید با خدمات جانبی خود، آن محصول را برای مخاطبان جذاب کنید و به خوبی در تبلیغات این نکات را شفاف کنید.

دلیل بیشتر خرید های مردم چیست؟

مردم به دو علت عمده خرید خواهند کرد:

  • ترس
  • لذت

معمولا هر تبلیغ موفقی یکی از این دو یا هر دوی این موارد را به خوبی نشانه می‌گیرد. یا لذت داشتن آن محصول و کیفیتی که به زندگی مشتری اضافه خواهد کرد را به خوبی مطرح می کند و یا اتفاقاتی که اگر آن محصول را نداشته باشند، ممکن است برایشان رخ دهد.

وبینار اساتید تبلیغ نویسی: رازهای تبدیل کلمات به ثروت

این وبینار یک نقطه شروع بی‌نظیر برای آشنایی شما با علم تبلیغ نویسی است. با دریافت این وبینار یک مقاله 7000 کلمه‌ای جامع در مورد تبلیغ نویسی هم به صورت pdf دریافت خواهید کرد.

این وبینار دارای تضمین بازگشت وجه در صورت عدم رضایت شما است.

در صورتی که از محتوای ارائه شده در این وبینار رضایت نداشته باشید، بدون هیچ گونه سوالی مبلغ پرداختی شما برای شما واریز می‌شود. کافی است به پشتیبان در واتس اپ پیام دهید. 09394447642

برای دریافت فیلم وبینار لطفا شماره موبایل و در صورت تمایل ایمیل خود را وارد کنید و روی دکمه سبز دریافت وبینار کلیک نمایید.

نظرات برخی از شرکت‌کنندگان این وبینار